

SKU: SKU: ZORZONC6159
Need a little extra boost in the rear of your truck? This add-a-leaf kit will provide additional lift in the rear while maintaining ride quality and increasing load capacity.
| Width | 2-1/2" |
| Length | 38-3/8" |
| Pin Size | 9/16" |
| Free Height | 6.75 |
| Number Of Leafs | 1 |
| Center Pin Size | 0.375 |
| Horizontal Position | Rear |
| Installation Difficulty | 3 out of 5 |
| Installation Time | 2 hrs |
Warranty: Limited
Free U.S. Standard Shipping on Orders $199+*
Fast Shipping on Thousands of In-Stock Parts
500K+ Performance Parts from 400+ Trusted Brands
