

SKU: SKU: ZORZONF0202
Unlike a typical add-a-leaf leveling kit, this 5 leaf mini pack achieves most of the lift from the thickness of the pack rather than re-arching the stock leaf pack, helping to maintain ride quality while leveling your vehicle. This mini-pack will achieve approximately 2.5" of lift on a Super Duty and 4" of lift on an Excursion.
| Center Pin Size | .438 |
| Front Eye Diameter | N/A |
| Rear Eye Diameter | N/A |
| Eye To Center Front | 15" |
| Eye To Center Rear | 23.5" |
| Eye To Eye | 38.50 |
| Free Height | 2.00 |
| Overload Spring | No |
| Length | 38.38 |
| Number Of Leafs | 5 |
| Pin Size | N/A |
| Horizontal Position | Front |
| Width | 3" |
Warranty: Limited
Free U.S. Standard Shipping on Orders $199+*
Fast Shipping on Thousands of In-Stock Parts
500K+ Performance Parts from 400+ Trusted Brands
