

SKU: SKU: ZORZONC0401
This 5-leaf pack features anti-friction pads and center leaf spacer plates between each leaf to decrease leaf pack internal friction for quiet, smooth operation. These springs are designed to give 4" of lift while maintaining the factory ride. Sold Individually, bushings sold separately.
| Center Pin Size | .375 |
| Front Eye Diameter | 1.50 |
| Rear Eye Diameter | 1.10 |
| Eye To Center Front | 22.56" |
| Eye To Center Rear | 22.56" |
| Eye To Eye | 45.13 |
| Free Height | 4.75 |
| Overload Spring | No |
| Length | N/A |
| Number Of Leafs | 5 |
| Pin Size | 9/16" |
| Horizontal Position | Front |
| Width | 2-1/2" |
Warranty: Limited
Free U.S. Standard Shipping on Orders $199+*
Fast Shipping on Thousands of In-Stock Parts
500K+ Performance Parts from 400+ Trusted Brands
